Официалният форум на iPlay.bg 

Изображение
• MoD: TF2 | Status: Изображение | Connect: 31.13.221.73:27015/tf.iplay.bg:27015
 #53495  от vasi4_5
 чет фев 03, 2011 6:40 pm
Изображение
Ревю :

Както намеква заглавието, всичко се върти около два отбора, максимум 16 души всеки, набрани от 9 класа участници. Всъщност „клас” е несправедливо определение, защото всеки притежава толкова много чар, че заслужава да го наречем поне „персонаж”. Ето малко повече информация за всек един от тях:

Scout – скорост, двоен скок, двойно по-бързо превземане
Бейзболен запалянко, разполагащ с рязана пушка, пистолет и разбира се, бухалка. Най-бърз, скорост за сметка на издръжливост, но нали първо трябва да го уцелят? Всяка незащитена стратегическа позиция лесно ще падне в ръцете му.

Soldier – ракети и ракетен скок тип Quake
Този военен маниак е въоръжен с пушка-помпа, ракетомет, сапьорска лопата и самочувствието на суров сержант, обучаващ новобранци на полигона.

Demoman – експлозиви и мини
Чернокож шотландски циклоп със слабост към взривовете и алкохола. Понеже мъкне и гранатомет, и миномет, той е умел както при щурмуването на защитни позиции, така и в подготвянето на засади. Може да се бие и по кръчмарски, с бутилка в ръка.

Pyro – възпламенява околните, но сам е огнеустойчив
Може никога да не видим скритото му зад газова маска лице, а константната миризма на гориво не е достатъчно предупреждение, когато му налетим зад някой ъгъл. Късият обхват на огнемета се компенсира от наличната пушка, а ако ножът опре до кокала, и пожарникарската брадва влиза в употреба.

Heavy – издръжлив, тежко въоръжение
Това не е нежен гигант, не и с многоцевната картечница, която разнася. Може и да е голяма, бавна цел, но е издръжлив и смъртоносен на средни и къси разстояния. Ако го придружава медик пък, е истински кошмар.

Sniper – изстрел в главата
Един добре изпратен куршум, един труп. Освен снайпер, носи автоматичен пистолет и мачете, за разправа с по-близки мишени. Като геймплей това е най-стандартният персонаж в играта.

Engineer – строеж и ремонт
Макар с основно поддържаща роля, инженерът все пак разполага с пушка и пистолет. С гаечен ключ в ръка обаче е много по-ефективен. Дали поставяйки телепортери, за да улесни придвижването на отбора, изграждащ лекуващи ранените станции с амуниции или раздаващи гибел защитни установки, инженерът е доста гъвкав персонаж.

Medic – лекуване, временна неуязвимост
Въпреки наличието на саморъчно изработен „пистолет” и трион за ампутиране на крайници, истинската заплаха в арсенала му е лекуващата „пушка”. Нейният неизтощим лъч не само лекува ранените, а и временно вдига максималната им издръжливост. Когато пък суперзарядът стане готов, гарантираната от него временна неуязвимост често е достатъчна за пробиването на добре подготвена барикада.

Spy – промъкване, саботаж, забождане на остър предмет между чужди плешки
Кой би тръгнал на бой само с нож и револвер? Някой, който може перфектно да се маскира като член на противниковата фракция и умее временно да става невидим, ето кой. Шпионинът е квалифициран и да саботира творенията на инженерите, а едно добро боцване с нож в гръбнака безгрешно поваля дори и гиганта с картечница. Естествено, всичко това се балансира от факта, че не може да атакува, докато е невидим, и че нападне ли някой, веднага губи маскировката си.

Че ще си намерите любим персонаж, съмнение няма. Разбира се, нерядко и ще е необходимо да сменяте ролята според ситуацията. Шпионинът примерно е страшилище срещу по-статични противници като дебнещия снайперист и тромавия спец по тежко въоръжение, както и срещу охраняващ апаратите си инженер. Само дето пък шансът да се докопа до гърба на бързаци като скаута и пирото е минимален, а в челна конфронтация почти гарантирано губи. Съвсем отделен въпрос е, че поради липсата на приятелски огън, тероризиран от вражески шпиони отбор често започва да стреля по къде каквото шава. Не че нещо може да се сравнява с удоволствието, преструвайки се за една от дружките му, да заблудите вражески медик да ви лекува и после му забиете ножа при първа възможност, но понякога дори актьорските ви възможности удрят стената.

FAQs (by gothika_47, не съм го питал за тях да ми драсне един ЛС, ако иска да ги изтрия):

В:Някой играчи имат различни оръжия лъкове, сандвичи и т.н..От къде мога да получа и аз такива?

О:Получаваш ги на късмет на горе-долу всеки 25 минути игра.Може да ги спечелиш и ако минаваш Achievementи.

В:Какво са Achievementи?

О:Постижения от типа на "Пробягай 25 километра" или "убий 1000 противника", които трябва да изпълняваш с всеки клас.

В:Къде мога да ги видя?

О:В менюто на играта има копче Achievements.

В:Падна ми се оръжие с level 100 то по-добро ли е от такова което е level 15?

О:Не.level-ите на оръжията нямат никакво значение.От Valve казаха, че поради някакъв бъг са започнали да се падат оръжия с различни level-и.

В:Докато играя виждам играчи, които носят шапки.От къде мога да получа и аз такива?

О:Падат се на късмет.Горе долу веднъж на всеки 200 предмета.

В:Видях играчи, които нямаха никакви шапки.Как се махат?

О:Не се махат.Има шанс да ти се падне "шапка", която маха първоначалните.Има такива за engineer, scout и sniper.

В:Шапките правят ли те по-бърз или да имаш повече health?

О:Не те са единствено козметични.

В:Как мога да видя всички предмети, които имам?

О:Като влезнеш в backpack-а с бутона M.

В:Изтрих си шапка/оръжието по погрешка има ли как да ги я върна.

О:Невъзможно е да се възвърне изтрит предмет.

В:Нямам Achievement-и и новите оръжия! Защо?

О:Оръжията шапките и постижения работят само ако си закупил играта.

В:От къде мога да купя играта?

О:От сайта на Ozone или от Steam (ще трябва да си свалите и направите акаунт в Steam за да играете).

В:Играта ми върви ужасно, кадрите ми падат и ми сече как мога да оправя това без закупуването на нови части?

О:Може да намалиш настройките както е описано тук.

В:След като си пусна играта ми излиза видео с реклама на Valve.Как мога да го разкарам?

О:Натискаш десен бутон на играта в Steam след което Properties>Set Launch Options... и пишеш "-novid" натискаш ОК и си готов.

В:Виждам, че някой Soldier-и скачат много високо с ракетите. Аз защо не мога.

О:Ако скочиш и клекнеш след което изтреляш ракета в краката си ще излетиш доста по-високо от нормалното.

В:Когато пусна оптиката на снайпера от дясно има едни проценти, които се зареждат. Какво е това?

О:С една дума "charge" колкото по-дълго държиш оптиката пусната толкова повече се зарежда.И толкова повече damage правиш.Ако е на 100% може да убиеш heavy, което е на 450HP.

В:Понякога докато играя Sniper и уцеля друг Sniper в главата аз умирам, лицето му е цялото в кръв а той не е мъртъв.Това хак ли е?

О:Не това се получава главно от LAGа.И двамата сте стреляли по едно и също време, но той е бил с част от секундата по-бърз и ти си умрял а твоят куршум не му е навредил.

В:Понякога стрелям играч и той ме убива след което ми показва, че не е загубил никакъв health. Защо става така?

О:Ако играча има висок ping понякога не губи никакъв health дори да бъде уцелен.

В:Когато бягам от някой и го стрелям той ме настига.Защо той е по-бърз от мен въпреки, че и двамата играем с един и същ клас?

О:Ако бягаш назад скоростта ти се намалява с около 10%.

В:Понякога противниците ми изтрелват ярко червени и сини ракети или куршуми, които ме убиват излючително бързо.Какво е това?

О:Това са критикали (crit).

В:Какво е критикал/crit?

О:От време на време всеки играч получава критикал.Това е ракета/куршум/граната и т.н. която прави около 300% повече damage.

В:Понякога умирам и ми показва, че ме е убило "нищо" от другия край на картата или ме убива pyro, което изстрелва ракети.Защо става така?!

О:Понякога моделите се бъгват и играчите стават невидими или с други модели.Отвори конзолата и напиши "record p" след, което "stop".

В:Опитах се да убия един spy с меле, но той ми направи backstab в лицето.Обяснение?

О:Нарича се facestab и е често срещан бъг. Valve се оптитват да го оправят още от бета версията на играта.Мисля, че се дължи на ping-а.

В:Как мога да направя Screenshot?

О:Само трябва да натиснеш F5.

В:Къде мога да намеря после Screenshot-овете?

О:В папката на играта има папка с име screenshots.

В:А защо Screenshot-овете са с някаква странно .tga разширение? Не може ли да са в .jpg.

О:Да може.Отвараряш конзолата и пишеш "bind f5 jpeg" и си готов.

В:Понякога по стените има разни картинки? Какви са те и как се пускат?

О:Това са spray-ове.Всеки играч може да си сложи свой собствен и да го лепи постените с бутона T.

В:А от къде мога да си сваля spray?

О:В сайта на Fpsbanana има доста. В галерията може да се влезне от тук.

В:А как мога да си направя свой собствен spray?

О:Скоро ще направя туториал.

В:Къде точно се слага файла за да се появи в игра?

О:В папката \Steam\steamapps\твоя акаунт\team fortress 2\tf\materials\VGUI\logos.След това трябва да се влезне в играта и да се избере файла от менюто.

Как да си направим собствен TF2 Spray?(трябва ви Photoshop CS2/CS3/CS4):

1. Изтеглете Nem's Tools.

2. Сложете VTFLib.dll в "C:\Program Files\Photoshop\папка с произволно име".

3. Сложете VTF.8bi в "C:\Photoshop\Plug-Ins\File Formats\папка с произволно име".

4. Отворете изображението, което искате да направите на спрей с Photoshop.

5. Направете го 256x256 като изберете Image--> Image Size--> махнете отметката на Constrain Proportions-->напишете на Width и Height "256"..

6. Сега натиснете запишете изображението като .VTF в ...Steam\steamapps\името на акаунта ви\team fortress 2\tf\materials\VGUI\logos (ако някой папки ги няма-направете си ги).

7. Ще ви се покаже нов прозорец изберете Spray и натиснете OK.

8. Отидете в играта и в Options-->Multiplayer и изберете "Import Spray", посочете директорията на .vtf файла и запазете настройките си.

Review-то не е правено от мен, но човека каза, че няма проблеми да го сложа тук.
(Review by 0o0ps$ - PSP-bg.net)
 #53512  от kre1zEr
 чет фев 03, 2011 7:03 pm
Браво за темата..Дано на много хора помогне :iplay:
 #53524  от shoxxer
 чет фев 03, 2011 7:30 pm
Scout ми допада и най-вероятно след около 30 мин съм в сървъра и ще го пробвам. Разбира се ако намеря място :tooth: щото е фулл :thumbs_up:
 #53555  от stinkey
 чет фев 03, 2011 8:35 pm
Много добро!Ако вдигна повече от 300кб ще мога да си изтегля играта до утре.. :Д
 #53560  от LindoR
 чет фев 03, 2011 8:49 pm
Мерси за ревюто, ако неска имам късмет и се освободи място в сървара за мене ще поиграя малко :thumbs_up:
 #53733  от h3adm3k3r
 пет фев 04, 2011 1:46 pm
Въпрос: Как мога да си направя нов "герой" , ако съм започнал , тоест искам да си го сменя ?
 #53736  от superlubo
 пет фев 04, 2011 1:51 pm
Натискаш копчето за запетайката.
 #53737  от Burned
 пет фев 04, 2011 1:51 pm
Натисни запетайката от клавиатурата, а точката е за смяна на отбора.
 #53744  от h3adm3k3r
 пет фев 04, 2011 2:08 pm
10x
 #54234  от beBoss
 съб фев 05, 2011 5:04 pm