Официалният форум на iPlay.bg 

Всички одобрени от нас предложения.
 #412804  от BlueTwist3r
 чет юни 01, 2017 10:17 pm
Последните 5 месеца прекарвайки в затвора сметнах че би било добра идея да предложа някой ъпдейти тук-там и да направя тема за да могат и останалите играчи да ги видат.
Ето ги предложенията ми за промени по сървъра:

FAST EVENT
- Плъгинът има нужда от пълна преработка според мен.

Идеята ми е да бъдат върнати старите комбинаций от знаци ИЛИ да се замести с математически задачи.
Така ще се избегнат повтарящи се евенти както и играчите, които нямат предварително направен бинд за отговора ще имат по-голям шанс да го вземат.

Допълнително към това предлагам да се добави и таймер който да засече колко бързо е написан този евент. Пример:
[eVENT] Stargame purvi otgovori pravilno na vuprosa za 2.34 sekundi i specheli 10 JBPacks!
[eVENT] Otgovorut beshe: kalofer

Както и заедно с този таймер да има някаква команда (примерно /fastest) която да показва кой държи рекорда за най-бързо написан евент + топ лист на хората, с най-много написани евенти. (/topevent)
Пример за /fastest може да бъде:
[eVENT] Nai-burzo napisaniqt event e napisan za 1.24s ot CookieLordV!

И последната ми идея за тези евенти е тяхната награда. Според мен смятам, че затворниците трябва да получават 6 JBPacks начална награда, която в последствие ще се увеличава според общия брой написани евенти на индивидуалния затворник.
Пример:
0 написани евента общо - 6 JBPacks награда при взимане на евент
200 написани евента общо - 7 JBPacks награда при взимане на евент
400 написани евента общо - 8 JBPacks награда при взимане на евент
600 написани евента общо - 9 JBPacks награда при взимане на евент
800 написани евента общо - 10 JBPacks награда при евент

И също така отново да си стои и бонуса от rank Premium с 2 допълнителни JBPacks.
Допълнително човека, който стои в /fastest (най-бързо написан евент) може да получава +1 JBPack бонус.

Mapcycle
Всички играчи в затвора знаят че отдавна не сме имали промени по картите и мисля, че ще бъде добра идея да бъде направена лека промяна по тях.

Предложенията ми за ПРЕМАХВАНЕ на карти от mapcycle на сървъра са:
jail_discovery - смятам, че картата изобщо не е интересна и може би не само за мен е така
jail_pyramid - същата причина както по-горе
jail_latest - скучна карта, не се харесва толкова много според мен
Jailbg_PlayForFun - нищо интересно по картата? Май имаше v2 версия на картата, по-добре нея от колкото тази

Предложенията ми за ДОБАВЯНЕ на карти в mapcycle са:
jail_beach_v3 - Тази карта бъгваше на СТАРИЯ jailbreak мод, но това не значи, че ще бъгва на новия нали? Според мен е интересна карта.
jb_community - изключително голяма карта, която е пълна с игри и смятам че си заслужава да бъде добавена разбрах че е лагвала на повечето играчи така че да... :D
test_satomi2 - Не съм сигурен какво точно ще се прави с тази карта, но все пак е интересна карта и ако е възможно да се добави към редовните карти ще е чудесно
jail_midday_v1 - карта, която смятам че е добра за бунтове :wub: + провеждане на интересни рундове
jb_justprison - и тази карта би била интересна за затворниците според мен
jb_russia_v1 - отново може би бунтарска карта, би било добро попълнение за малко разнообразие
jail_nuke_v3 - чух за един бъг на тази карта (??) - единствения проблем който аз видях като съм пускал картата е онзи бутон който се стреля със scout-a в килията и се отваря вратата. Като се премахне този бутон с er_remove няма да има абсолютно никакви проблеми (ТЕСТВАХ). Картата е добра и мисля че трябва да бъде добавена.

Shop
Нека малко да се разнообрази и магазина като се добавят и променят някой неща.

Rambo
Предлагам да се замени сегашното m249, което рамбото получава с MINIGUN (говоря за minigun-а от класическите зомби сървъри, може би го знаете). Някой могат да кажат че това вече е твърде много за едно рамбо в затвора, но аз пък казвам че щом ще се оръсиш със 100 пака, нека поне да си заслужава. И без това рядко се виждат рамбота от играчите, като изключим мен и премията.

Destroyer Grenade
Ново попълнение в магазина. Идеята ми за тази граната е тя да струва 70-80 пака, като ефектите които причинява на поразените надзиратели е FIRE + DRUG + SHAKE.

Bazooka
Предлагам да бъде добавена и базука с 2-3 ракети амуниция, като нейната цена да бъде 100-150 пака.

Нощен Преследвач
Предлагам да се променят 3 неща за този артикул от магазина, като това са:
- Когато някой го закупи да се предоставя нощно виждане на всички затворници.
-Този, който е закупил нощния преследвач да получава SPEED, като този speed трае само докато се възстанови светлината на картата.
- Достъпа на саймън до /glow командата да бъде ограничен по време на нощния преследвач, за да може да бъде по-ефектно. (да бъде ограничен чрез плъгин, или ако няма как тогава с правило)

Hats
Предложението ми за шапките е да се добавят нови шапки, които да бъдат достъпни само за rank Premium. Какви да бъдаш шапките? Ами тук не знам, ще е добре да се обсъди по-напред ако това предложение се одобри.

Special Days MVP
Според мен трябва да се добавят малко повече интересни екстри за тези MVP-та.
За момента са ми дошли следните идеи:

Knife Day MVP - Да получава hammer
Drug Day MVP - Да получава hammer
Hide'N'Seek MVP - Тук реално няма MVP, но предлагам да се добави такова, като то получава прозрачността, която може да се закупи от /dshop
On the Line MVP - Допълнително 30 HP (Предоставя възможността да се качи някъде някак или да скочи)

Vipshop
Предлагам да бъде ограничен достъпа до използването на /vshop по време на специален ден. Това разваля основната цел на почти всички дни. (Unlimited deagle ammo на shadow day, invisibility на nemesis и т.н.)

Daysmenu Access
Предлагам играчи с над 30 000 изиграни минути в сървъра да имат достъпа до /daysmenu като SIMON, но само когато няма админ в сървъра. Смятам, че броя минути е достатъчен за да може да се има доверие на играча, че ще знае как да ползва /daysmenu командата.

Auto AFK Kick
Ако има такъв плъгин(най-вероятно има), който да киква AFK играчи, които не са мърдали САМО И ЕДИНСТВЕНО от началото на рунда до определено време би било добро допълнение за сървъра.

amx_knife
Няма за какво да се аргументирам по това предложение, имаме нужда от тази команда :tooth:

amx_blind
това предложение заедно с предишното може би трябва да се обсъжда с администраторите само, но все пак ще ги оставя и тук. Бихме могли да измислим интересни игри.

Не мисля, че има смисъл да слагам анкета, очевидно е защо.
Това се сещам за сега, може да съм мислил и други неща но не се сещам в момента.
Надявам се да ви харесат предложенията ми и евентуално да бъдат добавени ако са достатъчно добри и възможни за направа.
Моля дайте вашите мнения за моите предложения.
Biometrix, Stargame, Pull The Trigger и 12 други харесват това
 #412805  от Бисквитка
 чет юни 01, 2017 11:21 pm
Харесва ми.
Между другото съм писал и евент за по-малко време от 1.24 :Д
Big Easy харесват това
 #412807  от Big Easy
 пет юни 02, 2017 3:21 pm
Като цяло всичко ми хареса, но Destroyer Grenade и Bazooka-та са излишни. MGRENADE е достатъчно, помисли си, ако ги метнат в едно и също време. С няколко промени ще стане супер.
 #412812  от sLaughtereD-
 пет юни 02, 2017 8:15 pm
Artilerist написа:
пет юни 02, 2017 2:52 pm
:)) ДА, и хората ще се върнат може би ..
полека да се върнат брат :thumbs_up:
HolySqeak, -double trouble харесват това
 #412814  от poker
 пет юни 02, 2017 9:34 pm
Това за най-бързо написан евент няма да я бъде по какъвто и начин да го погледнеш.

Защо? Просто е. В 4 часа сутринта се събират групичка приятели да бият рекордите. Предварително знаят какъв е отговора (например колко е 1+1 = 2). Само да видят въпроса и пишат 2. Всичко ще е премислено предварително... Дори и да се сложат някакви условия към това пак няма да стане.
 #412818  от T-RAWW
 пет юни 02, 2017 10:43 pm
как ще знаят какъв е въпроса бе покере xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
иначе всички предложения са добри , особено това да се върнат старите евенти , тия бяха пълен шит и за по малко от седмица половината сървър си беше бинднал по 5-6 отговора
sLaughtereD- харесват това
 #412824  от Star6i ツ
 съб юни 03, 2017 11:44 am
На мене най ми харесва това, че играчите с над 30к мин могат да пускат дни, според мене може да се има доверие на такива хора и ще можем да се забавляваме дори и когато няма админ в сървъра...
 #412825  от Pull The Trigger
 съб юни 03, 2017 11:48 am
MAD_shade написа:На мене най ми харесва това, че играчите с над 30к мин могат да пускат дни, според мене може да се има доверие на такива хора и ще можем да се забавляваме дори и когато няма админ в сървъра...
Има доста хора които се лигавят,и ако им се даде това нещо ще се правят на луди 100%(няма да казвам имена!)