Официалният форум на iPlay.bg 

Можете да използвате раздела за всякакви въпроси, свързани със сървърите на iPlay.bg.
 #378569  от OciXCrom™
 нед яну 31, 2016 2:56 pm
Да, грешката е наша. Не, няма какво да се направи по въпроса.

Рестартирането на нещата се дължи на преминаване на по-стабилна и по-оптимизирана платформа, която е в пъти по-качествена от сегашната. Новата платформа автоматично прави смяна на всички SteamID-та на хората, които НЯМАТ закупена игра от Steam, т.е. използват кракната версия. Поради факта, че данните се запазват по SteamID (говоря за jailbreak, deathrun & furien), следва и загубата им. Считам връщането на нещата за НЕВЪЗМОЖНО поради простата причина, че всичко е запазено в един файл, който има около 50 хиляди реда, като всеки един ред се отнася за един играч, съответно трябва да връщам нещата на ~50000 играчи 1 по 1, и то в 3 различни сървъра. Не съм никакъв робот, нито машина, тъй че няма как да направя подобно нещо. Извиняваме се на всички за причиненото неудобство, грешката е изцяло наша. Имайте предвид обаче, че така или иначе нещата ще трябва да се рестартират някой ден, тъй че смятайте, че днес е този ден. В някои сървъри има рестарт през 1/2 месеца, а тук не е имало никога.

Ще бъдат върнати единствено клетките във furien на хората, които са ги закупили през този месец (януари). За тази цел трябва да пишете в темата, като предоставите новото SteamID и линк към мнението ви в темата за покупка на екстри.
 #378572  от U N Λ V E R Λ G E
 нед яну 31, 2016 3:35 pm
Да разбирам, че тези с легална версия - няма да загубят нищо, така ли?
 #378620  от iNCREDIBLE*
 нед яну 31, 2016 6:20 pm
Така ще са ощетени хората, които не притежават закупената игра. Не може ли всички да са равни - демек всичко да бъде рестартирано на всички, независимо дали за закупили играта или не...
 #378628  от ✪DmXxX
 нед яну 31, 2016 6:45 pm
iNCREDIBLE* написа:Така ще са ощетени хората, които не притежават закупената игра. Не може ли всички да са равни - демек всичко да бъде рестартирано на всички, независимо дали за закупили играта или не...
Що за предложение е това? На мен ми е гадно дай и на другите да им е гадно? Неслучайно на тези хора нещата им са запазени, дали са пари за да играят оригиналната игра. Няма да са кой знае колко по-напред от останалите.
 #378633  от Ragnarr Loðbrók
 нед яну 31, 2016 6:53 pm
DmXxX написа:
iNCREDIBLE* написа:Така ще са ощетени хората, които не притежават закупената игра. Не може ли всички да са равни - демек всичко да бъде рестартирано на всички, независимо дали за закупили играта или не...
Що за предложение е това? На мен ми е гадно дай и на другите да им е гадно? Неслучайно на тези хора нещата им са запазени, дали са пари за да играят оригиналната игра. Няма да са кой знае колко по-напред от останалите.
Не ДМХ...Ако говорим за Фуриен там нещата не са еднакви...Срещу хората с ъпграде е много по-трудно да играеш.В Жайла също не е равностойно след като едните ще имат така наречените "Бонуси",а другите не...Когато говорим за честност трябва да е за всички без значение дали има купената игра или не.Всеки е положил равни усилия за да събере нещата така ,че не виждам защо и тяхните неща да не бъдат реснати.
 #378637  от iNCREDIBLE*
 нед яну 31, 2016 7:08 pm
Аз не говоря за честност, а още по-малко написах поста си с мотото "Щом на мен ми е гадно, нека и на другите им е гадно".. Въпроса е, че Крома говори да приемем това като рестартиране на конкретните неща.. Като се рестартира нещо, защо трябва само на някои да се рестартира, а на други не.. Все едно когато беше стартирано състезанието за наградите в dust2, на едни да бяха рестартирани постиженията, а на други- не. Просто става неравностойно.
 #378638  от work
 нед яну 31, 2016 7:19 pm
Когато искате всичко да е точно - отделяте си 15 лева и си купувате играта. И сега заради едни, да страдат всички..
 #378639  от iNCREDIBLE*
 нед яну 31, 2016 7:37 pm
Кой страда не мога да разбера, ти изобщо прочете ли първия пост? Точно мен изобщо не ме бъркат статистики, умения, клетки, ъпгрейди, евенти, бонуси, изиграно време и такива простотии, просто не е честно спрямо "простосмъртните".
OciXCrom™ написа:Имайте предвид обаче, че така или иначе нещата ще трябва да се рестартират някой ден, тъй че смятайте, че днес е този ден. В някои сървъри има рестарт през 1/2 месеца, а тук не е имало никога.
Щом е рестарт, да се рестартира на всички.
 #378640  от OciXCrom™
 нед яну 31, 2016 7:49 pm
Предлагате да правя допълнителни рестарти? Нали знаете, че за да рестартирам техните, трябва ОТНОВО да рестартирам и вашите, т.е. нещата, които сте печелили през тези два дни?
 #378641  от Ragnarr Loðbrók
 нед яну 31, 2016 7:51 pm
Предлагам да намерите решение на проблема.Ако решението е да си вземем оригинален ЦС така кажете...Напишете някъде,че хората които нямат стеам може да загубят нещата си.Всеки път когато стане нещо вие излизате с това,че няма какво да се направи да сме си били взели оригинален стеам и т.н.Веднъж можете да кажете какво да направят хората за да са СИГУРНИ че нещата им ще стоят.Поздрави и на "work" където дава идеи да заделяме по 15 лева и т.н по-добре такива да не пишат ;)