Официалният форум на iPlay.bg 

Всички новости свързани с iPlay.bg, ще ви бъдат съобщавани тук!
 #430350  от delirium
 чет ное 01, 2018 4:12 pm
Доста мнения се изказаха, кои противоречиви, кои верни, които меко казано идиотски (@bA7mY ) и май стигам до извода, че поддръжката на 1.6 не си коства усилията и средствата.

Да кажем, че останат 3-4-5 сървъра - Massive (аман от d2 only), War3Respawn, Deathrun, Zombie & JailBreak... да речем, че има кой да пренапише/пренаправи модовете (а то няма), всичко ще започне от нулата... ОК. За сървъри като Jailbreak & Deathrun това е по-лесно. Там няма да се разчита на буустове, а на админите и колектива.
Факт е обаче, че без бууст, сървър като D2only/Massive/War3/Zombie ще стои празен. Поне за 2 от тези сървъри ще трябва да се пусне седмичен бууст, който гарантира играчи само по време на бууста... 60% от които няма да са и Българи.
2 сървъра, по 2 бууста на седмица = 40 евро седмично.. да кажем, че през седмица се пуска = 80 евро месечно.
За тези пари и малко отгоре може да се вземе сървър, хостващ Minecraft.

Решението май вече съм го взел. 1.6 отпада като вариант поради ред причини.

Остава да се реши, дали да се продължи с Minecraft, CS:GO, Ark и тн., или форума да стане баш форум - aka. Форум за гейминг обществото в България.
Има хора, които могат да се занимават с Minecraft (@eLeCTr1C) и CS:GO (@⸇ᴴᴱ HUИTΞƦ ), остава да се намери добър уеб дизайнер § програмист, за да се изградят сайтовете около тези сървъри.

Ще го мисля още явно :drinks:
 #430353  от lamer4e7o
 чет ное 01, 2018 4:22 pm
Не знам дали си прочел дългото ми мнение (или си прескочил някой друг ред), но мисълта ми главно беше да се остави поне ЕДИН 1.6 сървър, но да бъде пренаписан/нагласен и изпипан от всяка една гледна точка и мисля, че ще пожъне успех. Предложението ми беше да е нещо класическо (Classic, Massive, etc) .. С 20 слота, 32 не мисля, че са нужни на тия НУЛЕВИ времена от към игране на 1.6.
Вие искате да пуснете 10 сървъра с най-различни модове и те да пожънат успех и да са пълни постоянно както преди.. не мисля, че ще стане, обосновах се в предния си пост защо.. Просто оставете един сървър, но изпипан, направен и ако е класически ще е най-добрe - готов съм с буустове и подобни простотии да помогна с каквото мога. С друго едва ли ще мога да помогна, казвам от сега, за да не ме нападнете и да кажете — „даваш акъли, а кво можеш да предложиш?“.
Иначе пък, ако крайното ти решение, е вече в твоята верига да няма 1.6. сървър - ще уважа решението ти, естествено, макар и тъжно да звучи. :worried:
 #430361  от HolySqeak
 чет ное 01, 2018 8:40 pm
Minecraft - Сървър на 1.8 версия (където pvp реално става за нещо), с имащ време екип, с ранкове (за които ще се избият да пращат смс-и), които да имат характер и индивидуалност (говоря за уникални имена и подбрани айтеми). Средно ниво на трудност за развитие(под това имам предвид нито много трудно да се развиваш като играч, нито много бързо, понеже и в двата случаи се губи интереса за 1 седмица), с резиденции (/res) и навсякъде pvp освен на спауна и на другите защитени места (warps, events), а да и евенти. С някоя друга реклама на някой по-известен български тъпанар, където да направи клип в сървър-а и целата лапетия ще се изсипе вътре. Тва върви в България като minecraft, с minigames няма да ви се получи. Тва са изтъркани изгъзици, които се играят просто защото много известни youtuber-и снимат по такива сървъри, както @OciXCrom™ спомена за hypixel.

Айде успех може и да поразцъкам малко в сървъра, ама срещу безплатен ранк нали @eLeCTr1C :tooth:
 #430362  от bum-lumbur
 чет ное 01, 2018 8:43 pm
А защо да не бъдем гейминг портал и в същото време да си имаме и сървъри на някой от игрите?

Аз съм съгласен за Ark, Minecraft и други, макар да ми тъжнo за 1.6 ;(
 #430365  от U N Λ V E R Λ G E
 пет ное 02, 2018 4:04 pm
Ако ще се пренаписват модовете е по-добре да се пуснат само няколко сървъра, 2 или 3, а не същите, които са били досега. 1 класик (Massive) и 2 фъна(DR&JB), и ако евентуално имат успех - тогава да се мисли за други.
 #430383  от hiho
 съб ное 03, 2018 9:42 pm
Болишнството от хората, играещи 1.6, се отказаха. Няма смисъл да се отрича.

Не познавам текущите админи, но нов бардак със стари к..ви не се прави. Дори и да се пуснат нови сървъри, без те си да има адекватни бавачки (каквито са админите), нищо няма да стане. До голяма степен старият успех се дължеше на хората, които ги поддържат. От първа ръка съм виждал как е бил изграждан успехът на някои сървъри и как други са били разрушавани. Безсмислено е да се влагат пари и усилия.
 #430385  от lamer4e7o
 нед ное 04, 2018 2:04 am
Хм, доста интересно ми стана и се поразрових из разделите на три от сървърите (d2only, WC3 & dust2respawn/или квото е там…/) и установих, че тоя срив (меко казано) от към играчи, е от пролетта тази година. Не знам на какво се дължи тва нещо, подобие на разруха (трите сървъра да са убийствено празни в момента), но в трите раздела посетих темите за най-добри резултати и видях, че последните постове на wc3 и d2only за най-добър резултат са точно от март месец, забележете - на последните снимки се вижда доста стабилна посещаемост (от сорта на 10v10), а в темата на d2+respawn последния пост е дори от месец май, който отново е направен при долу-горе пълен сървър… Е тва ме шокира - наистина… Не мога да повярвам, че за няколко месеца тия сървъри трите са се изпразнили до неузнаваемост. Буквално е станало няква разруха, може да звучи брутално, тъжно и тъпо, но е факт… Мислех, че сървърите са се изпразнили не моментално, а с времето, а тя работата ми мирише да е съвсем различна. Не знам на какво се дължи това, но е повече от странно за няколко месеца сървърите да са 0/32 по цял ден. :girl_shy:
 #430386  от unique god
 нед ное 04, 2018 2:21 am
lamer4e7o написа:
нед ное 04, 2018 2:04 am
Хм, доста интересно ми стана и се поразрових из разделите на три от сървърите (d2only, WC3 & dust2respawn/или квото е там…/) и установих, че тоя срив (меко казано) от към играчи, е от пролетта тази година. Не знам на какво се дължи тва нещо, подобие на разруха (трите сървъра да са убийствено празни в момента), но в трите раздела посетих темите за най-добри резултати и видях, че последните постове на wc3 и d2only за най-добър резултат са точно от март месец, забележете - на последните снимки се вижда доста стабилна посещаемост (от сорта на 10v10), а в темата на d2+respawn последния пост е дори от месец май, който отново е направен при долу-горе пълен сървър… Е тва ме шокира - наистина… Не мога да повярвам, че за няколко месеца тия сървъри трите са се изпразнили до неузнаваемост. Буквално е станало няква разруха, може да звучи брутално, тъжно и тъпо, но е факт… Мислех, че сървърите са се изпразнили не моментално, а с времето, а тя работата ми мирише да е съвсем различна. Не знам на какво се дължи това, но е повече от странно за няколко месеца сървърите да са 0/32 по цял ден. :girl_shy:
Колко пъти да ти се каже че без боост ти играч няма да видиш... А за това където пишеш в момента та тогава се боостваха предимно седмично или просто който можеше по един боост на ден за това има срив както ти го наричаш или по точно 0/32 :)
 #430387  от lamer4e7o
 нед ное 04, 2018 2:26 am
Говоря ти за тоя срив като цяло. Не знам дали е бил заради тия прословути Boost's или заради нещо друго, но е факт. :) Първото изречение на поста звучи малко странно спрямо мен, все едно сървърите са мои… Нямало да видя играчи… :tooth:
 #430388  от unique god
 нед ное 04, 2018 2:44 am
Мне аз ти пиша реални факти защото пак пишеш явно без да знаеш реално какво се е случвало или по точно какво е ставало по това време за което ти пишеш но няма значение аз съм написал това което трябва и който трябва е разбрал тази моя писаница :)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 16