Официалният форум на iPlay.bg 

#346026  от delirium
 вт мар 24, 2015 5:27 pm
Доста време мина от както последно се правиха по-сериозни промени по iplay. Това се дължи главно на липсата ми на време. Промяна на някои и друг мод на вече съществуващ сървър не го броя като "сериозна промяна", а и промените идваха главно от OciXCrom™, за което искрено му благодаря.

Замислих се, че в същия дух веригата/сайта или както искате го наречете няма да просъществува още дълго. CS 1.6 е една прекрасна игра, която се играе от над 15 години (12 за 1.6) вече. Всичко хубаво си има край обаче. Не казвам, че 1.6 умря, но от около 2 години постоянно губи масата играчи, които я играеха в продължение на години. С това не искам да кажа, че ще спирам 1.6 сървърите. Не, даже ще се пуснат няколко нови, за да има разнообразие. Може да се спрат някои стари ако се изгуби интереса към тях.

Та... от заглавието предполагам се досещате, че предстоят промени. Ще се опитам максимално добре да обясня какви ще са те в следващите няколко точки. Ще започна за игрите(ахъм.. играТА) която в момента се поддържа, а именно 1.6:

----> Промени по CS 1.6 сървърите <----

1. Предстоят няколко промени по WAR3Respawn сървъра:
1.1. Ще бъде добавен auto join плъгин и ще се забрани смяната на отборите за обикновените играчи + ВИП играчите. Това не включва админите.
  • Очаквана дата на изпълнение: До 3-ти Април, 2015 [Изпълнено].
1.2. Ще бъдат добавени поне 2 нови карти, като ако има интерес към тях, ще бъдат добавени още в последствие.
  • Очаквана дата на изпълнение: До 3-ти Април, 2015 [Изпълнено - de_abaddon & de_terial_extra].
2. Модът на Rally сървъра ще бъде изцяло пре-направен.
  • Очаквана дата на изпълнение: До 17-ти Април, 2015 [НЕИЗПЪЛНЕНО]. Очаквана нова дата: Края на Април.
3. Ще бъдат направени промени по мода на BaseBuilder сървъра.
  • Очаквана дата на изпълнение: До 17-ти Април, 2015 [Изпълнено - 29-ти Май]
4. Ще бъде изработен изцяло нов мод за JailBreak Unique сървъра.
  • Очаквана дата на изпълнение: До 24-ти Април, 2015 [Изпълнено].
5. Дребни промени по Dust2+Respawn сървъра.
6. Дребни промени по Zombie NightMare сървъра.
7. Ще бъдат пуснати 3 нови(някои от които стари) сървъри: Hide'N'Seek, Deathmatch (като имам идеи за някои допълнителни глезотийки), Trouble in Terrorist Town (пускането на TTT отпада!).
  • Очаквана дата на изпълнение: До 3-ти Април, 2015 [Изпълнено - Май месец]

----> Какво ново около Source базираните сървъри(CS:GO/TF2) <----

1. Ще бъдат пуснати 2 CS:GO сървъра. Mods: Classic, FFA, Zombie:Reloaded, JailBreak.
  • Очаквана дата на изпълнение: Април, 2015.
2. Ще бъде пуснат 1 TF2 сървър. Мод: ТБА.
  • Очаквана дата на изпълнение: Април, 2015.

----> Други игри <----

1. Предстои пускането на MineCraft сървър.
  • Очаквана дата на изпълнение: Април, 2015 [Изпълнено]
2. Предстои пускането на MU Online сървър.
  • Очаквана дата на изпълнение: May, 2015.
 #346748  от delirium
 чет апр 02, 2015 9:24 pm
Новият звяр за новите сървъри е вече тук :)

Изображение
 #346749  от sムd?Yes?mムybe???
 чет апр 02, 2015 9:27 pm
delirium написа:Новият звяр за новите сървъри е вече тук :)

Изображение

Може ли да добавиш характеристиките му (чисто любопитство) :drinks:
 #346753  от xTry
 чет апр 02, 2015 10:29 pm
Здравейте,аз като бивш другар от веригата доста се радвам че ще пуснете модовете HideNSeek и Deathmatch.Сега се сетих и за нещо което може би някои от вас помнят.Мода не помня как се казваше,но се играеше само с гранати(а може би и ножове помня ли вече..).Картите се казваха He_...
Пускам едно видео за да добиете обща представа,и ако ви хареса и решите да го пуснете или поне да се пробва също ще е добре.Играл съм доста на този мод и забавлението беше на макс при 10/10 играчи. :)

цък цък
 #346766  от delirium
 пет апр 03, 2015 10:46 am
sAd?Yes?mAybe? написа: Може ли да добавиш характеристиките му (чисто любопитство) :drinks:
2x Xeon Six-core @ 2.8Ghz, 48GB ram & 500GB SSDs.
 #347271  от MK3
 чет апр 09, 2015 9:07 am
Искам да кажа няколко думи за МУ Онлайн,тъй като това е една игра която винаги ще я помня. Поддръжката на такъв сървър е трудна,трябват минимум 3ма човека които да се грижат за реда в сървъра,отделно че от сървърната страна на сървъра нещата не стоят толкова просто като Plug'n'Play,от към клиентста също. Тази игра отдавна е умряла. Имам предвид ако се направи сериозен сървър ще има няколко десетки играчи около 20-30 до към 70-80 в най-добрия случай,но това само за около месец. Е може би за повече,ако сървъра е на по висока версия S3 нагоре. Най-важното е да има интрига в сървъра иначе се обезсмисля всичко. Мога още много да говоря за това.
 #348323  от delirium
 вт апр 21, 2015 7:59 pm
Част от промените са направени. Работи се усърдно по MineCraft и MuOnline сървърите.
Преправянето на Rally & Basebuilder модовете се отлага с 1-2 седмици. Надявам се до 26-ти да са пуснати DeathMatch & Hide'N'Seek сървърите.

Работи се и по нов сайт за CS/CS:GO/TF2 базираните сървър (преди 2 дни сложих временен сайт :)). MineCraft и MU ще имат отделни сайтове.
 #348794  от Dutchman
 вт апр 28, 2015 9:08 pm
Щом ще се пускат CS:GO сървъри се завръщам :rolle:
 #348823  от Deadman
 ср апр 29, 2015 12:07 am
MK3 написа:Искам да кажа няколко думи за МУ Онлайн,тъй като това е една игра която винаги ще я помня. Поддръжката на такъв сървър е трудна,трябват минимум 3ма човека които да се грижат за реда в сървъра,отделно че от сървърната страна на сървъра нещата не стоят толкова просто като Plug'n'Play,от към клиентста също. Тази игра отдавна е умряла. Имам предвид ако се направи сериозен сървър ще има няколко десетки играчи около 20-30 до към 70-80 в най-добрия случай,но това само за около месец. Е може би за повече,ако сървъра е на по висока версия S3 нагоре. Най-важното е да има интрига в сървъра иначе се обезсмисля всичко. Мога още много да говоря за това.
МУ екипа сме 4 човека за сега. Аз се занимавам от много години и спокойно мога да кажа, че имам повече знания от 90% от хората в това communiy. Работя извън сървъра, тоест по файлове/сайт/защита, но човека който ще е главен администратор е Aragorn. До преди няколко години държеше един от най-успешните БГ сървъри и сега пак се завръща като администратор тук. Ако имаш повече въпроси може да ми пишеш едно ЛС. :thank_you:
 #350328  от delirium
 вт май 12, 2015 4:21 pm
DeathMatch сървъра е готов за пускане. Ще бъде отключен тази вечер в 19:00 :)
Hide'N'Seek сървъра е готов на ~70%.