Официалният форум на iPlay.bg 

Искате да знаете как се прави карта с тази програма (и не само)? Е, тук ще разберете!
 #279757  от aHaLruH
 пет сеп 06, 2013 4:32 pm
Здравейте,

Много е вероятно да съм объркал раздела така , че ще се радвам , ако е така да преместите темата където трябва. Проблемът който искам да реша е как да си оправя текстурите на JailBreak картата. Когато правех картата което беше преди доста време използвах "texture pack" който е с доста видове дървени колони , дъски и тн. След преинсталацията на операционната ми система запазих само файлът на картата , но не и текстурите. Сега като отворя картата всичките предмети и стени които съм направил с добавените текстури са в бяло , а като компилирам картата прекалено много лагва , но видях , че в игра изглеждат като "AATRIGER" от VHE. Рових се много , но не можах да намеря точният текстур пак и затова ще се радвам , ако ми предложите няколко или ми кажете какъв друг начин има за да оправя нещата по картата без да ги променям едно по едно , защото са прекалено много.

Снимка - http://prikachi.com/images/183/6531183w.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от OciXCrom™ на пет сеп 06, 2013 5:08 pm, променено общо 2 пъти. Причина: Преместена тема.
 #279760  от technoid-
 пет сеп 06, 2013 4:38 pm
Най-бързият начин е да си направиш лист с всички имена на липсващи текстури и да си компилираш едно .wad файлче с текстури със същите имена. След зареждането му, би трябвало да се оправи.
 #279761  от aHaLruH
 пет сеп 06, 2013 4:41 pm
technoid- » Пет Сеп 06, 2013 4:38 pm написа:Най-бързият начин е да си направиш лист с всички имена на липсващи текстури и да си компилираш едно .wad файлче с текстури със същите имена. След зареждането му, би трябвало да се оправи.
Може би не съм разбрал какво искаш да кажеш , но не ме бива много с компилирането на .wad файлове. Ако ми притрябва мога да си направя собствен текстур , но не разбирам как няколко видове текстури да ги направя в един .wad файл. До колкото сам разбирам ще ми трябва доста обяснение. :blush02:
 #279767  от OciXCrom™
 пет сеп 06, 2013 5:06 pm
Трябва да добавиш липсващия texture pack в hammer-а (tools -> options -> textures) и ще се оправят текстурите.
 #279769  от aHaLruH
 пет сеп 06, 2013 5:13 pm
OciXCrom™ » Пет Сеп 06, 2013 5:06 pm написа:Трябва да добавиш липсващия texture pack в hammer-а (tools -> options -> textures) и ще се оправят текстурите.
Знам как се добавя текстур пак ... все пак направих картата с него.Проблемът е , че преинсталирах ОС-то и не съм го запазил.