Официалният форум на iPlay.bg 

• Как се прави ранг

• Всичко свързано с дизайна, обработката на изображения и прочие.
Всичко свързано с дизайна, обработката на изображения и прочие.
 #128454  от Dubstep FreaK
 ср юли 20, 2011 5:28 pm
Набързо направих един ранг ето и стъпките, описано е възможно най-подробно :]

1) Отваряте Фото Шопа :D
2) Отваряте си обложката на ранга -> ...
2) Отваряте си картинката която искате да сложите -> 1) - 2)
3) Долу вдясно като задържате Ctrl натискате малката иконка на картинката -> ... (така маркирате картинката)
4) Ctrl+C за копиране и отивате при ранга. Там Ctrl+V за поставяне и нагласяте големината -> снимка . Цъкате Enter за да потвърди трансформацията. Отивате при T за добавяне на текст -> снимка . Избирате си шрифт (моя е Prozac Buzz но не помня от къде съм го свалил ако го искате драснете едно ЛС да ви го пратя) и големина (тя зависи от дължината на текста, но при мен е 36 някъде) и пишете каквото ви трябва. Мога да ви дам как съм постигнал моите ефекти на текста:
Стъпка 1
Стъпка 2
Стъпка 3
Стъпка 4
5) Запаметявате -> 1) > 2) > 3)
6) Имате готов ранг -> снимка
7) Влизате в http://www.prikachi.com (не е реклама), качвате ранга и го поствате за да ви видя постиженията :tooth:

Аз съм начинаещ, надявам се на тези като мен да съм помогнал ;)
Последна промяна от Dubstep FreaK на ср юли 20, 2011 8:03 pm, променено общо 1 път.
 #128498  от krokii
 ср юли 20, 2011 6:54 pm
Промени само точка 2, че ме дразни така :D ...
Код: Избери всички
2) Отваряте си картинката която искате да сложите -> 1) - 2) (най-добре ще е да сложите с бял фон за да не се налага да ги изрязвате)
В случея е така, понеже на самият ранг отзад фона е бял, но какво става когато ранга е син, сив и т.н. Най-добре напиши, че е най-лесно когато се използват рендер изображения (само картинка, без фон).

Също така, можеш да промениш точка 3.
Код: Избери всички
3) Долу вдясно като задържате Ctrl натискате малката иконка на картинката -> ... (така маркирате картинката)
Има по-лесен начин, а той е Ctrl + A.

Аааа да не забравим и точка 5 :D . По-добре е, ранга да се записва под формат .png :). Иначе си се постарал за урока, за което те поздравявам :drinks: .
 #128500  от sup
 ср юли 20, 2011 7:01 pm
Най-добре работи с .png, понеже поддържа transparancy. Няма да изглежда така квадратно, а ще има бъде прозрачно около самият ранг.
 #128526  от Dubstep FreaK
 ср юли 20, 2011 8:04 pm
Както съм написал най-отдолу съм начинаещ, кроки от това което написа нищо не разбрах но ще го променя :D
 #134705  от agxa
 ср авг 03, 2011 12:53 am
Браво , браво ! Ама май трябвад а е и в уроци ?
 #134751  от krokii
 ср авг 03, 2011 2:52 am
Уроци
Всякакви уроци свързани Amx Mod X. Scripting уроци едва ли ще има, тъй като във форума няма хора разбиращи от PAWN :)
Не виждам никъде amx mod x, нито пък scripting, че да пращат темата в "Уроци" :).
 #134814  от RydeR
 ср авг 03, 2011 10:38 am
Ето един мой - Изображение
 #134827  от Deep ZonE
 ср авг 03, 2011 11:50 am
http://picbg.net/img.php?file=b1b4b06d2c0c5d54.png" onclick="window.open(this.href);return false; Някой ще каже ли как да си оправа проблема с бялото? Около "MTV" е по-бяло и е грозно. :(
 #134829  от hebuheh
 ср авг 03, 2011 11:56 am
Deep ZonE написа:http://picbg.net/img.php?file=b1b4b06d2c0c5d54.png Някой ще каже ли как да си оправа проблема с бялото? Около "MTV" е по-бяло и е грозно. :(
Това е от картинката ?
 #134831  от Deep ZonE
 ср авг 03, 2011 11:58 am
По-светлото бяло около "MTV" е от самата икона.