Официалният форум на iPlay.bg 

Всички новости свързани с iPlay.bg, ще ви бъдат съобщавани тук!
 #430088  от delirium
 ср окт 17, 2018 6:28 pm
От няколко дена седя и умувам - има ли смисъл да продължаваме?
Повечето сървъри стоят празни, посещаемостта на форума е далеч от това, което беше преди 3-4 години, а каквото и да било друго развитие - липсва.

Седя и гледам тези снимки, които изрових от архивите (а май и бяха поствани тук няколко пъти) и си мисля.. можем ли пак да го постигнем?
Изображение
Изображение
Не знам носталгията ли ме е хванала, но War3FT, War3Respawn, Biohazard+War3, Gungame, че дори и Surf+CSDM бяха изключително забавни модове. В War3respawn-a съм прекарал доста часове, забавлявайки се искрено.

Реалността обаче в днешно време е друга. Хората спряха да играят 1.6, малкото (е не чак толкова малко де), които са останали играят единствено в Dust2Only сървърите, а всеки втори сървър е такъв.
Другата тъжна реалност е, че без седмични буустове (20 евро бройката), които в повечето случаи пълнят сървърите главно с чужденци, сървър трудно се пълни.. няма да преувелича ако кажа, че даже е невъзможно.

Имаме няколко варианта ( с любезното съдействие на Крома :) ):

1. Правим един "последен напън", като се пренаписват всички модове за 1.6 сървърите, пускаме няколко бууста (през седмица-две на 1-2 сървъра) и ако потръгне - потръгне. Ако не, спираме сайта и сървърите (или само сървърите и минаваме към вариант 3).
  2. Към опция 1, добавяме CS:GO & MineCraft сървъри, този път обаче с читава поддръжка, читави сайтове към тях, интеграции на банс към сайтовете и тн. Тези сървъри обаче няма къде да се хостват в България. Това значи наем на машини в чужбина за поне 300лв./месец. Плюса там е, че ще можем да привлечем и чуждестранни играчи.
  3. Спират се всички сървъри, форума става изцяло гейминг ориентиран (гейминг портал), като се насочим към Fortnite, GTA 5, Minecraft & CS:GO феновете.
Вие какво мислите? Какви идеи имате и кой би донейтвал месечно пари, за да се развиват сървърите?
 #430091  от Ivan G
 ср окт 17, 2018 7:41 pm
Сега след релийсът на "АМХ 1.9", мисля, че има някаква надежда. Но, друг е въпросът дали нещо ще се промени, лично на мен, аз играя предимно в JailBreak & DeathRun и ако плъгините на дадените сървъри се пренапишат и добавят нови неща, отстранят се бъговете и прочие биха се пълнили още повече от сега. War3 също се играеше преди, така, че и на него може да се обърне някакво внимание :).
CS:GO сървърите също ще се пълнят, преди да затворите Dust2Only-то през повечето време беше почти пълен, пък и ако се добавят друг тип CS:GO сървъри мисля, че ще има играчи, но отново зависи от много фактори.
За буустването на 1.6 сървърите ще има хора, но според мен те ще се броят на пръсти.
Надявам се нещата да не приключат с фатален край, понеже ми стана навик да играя както в сървърите Ви, така и да кисна във форума :tooth: . Успех! :thumbs_up:
 #430094  от TN!
 ср окт 17, 2018 10:25 pm
Както каза Иван ще сме малко тези който ще дават пари.Съдя по стари бустове - то 10 колеги в даден сървър едвам събираме 3-4 човека който дават по 5 лв за седмичен.Идеята ми харесва за пренаписване на модовете за съм.Мисля че ще се освежи малко и ще привлечем малко нови играчи.За 2 ми допада доста но все пак си е цифра и имам голямо съмнение че ще се съберат.
edit: Аз ще помогна парично
 #430095  от -1.3.1.2
 ср окт 17, 2018 10:44 pm
Въх доживяхмееее...Minecraft е "dead game" така,че отпишете като идея.

Аз имам много часове в JB и лично бих се върнал към този мод ако отново има някакъв контрол.

Ще ти дам 1 идея която преди се заформи.
Играя MU ONLINE версия 97d в България има 2 такива сървъра и те започват да умират защото на хората им е ясен целия край на сезона.Когато тук се отвори MU сървър на тази версия се събраха около 150~ човека на старта а самият екип нямаше идея какво да прави.Ако намерите хора които да направят MU ONLINE бих застанал зад идеята и ще доведа към сървъра 20 човека + ако се направи добре.

Едит1:"Боост" е тъпа работа влизат за 2-3 часа некви мулета и ако не спрете тази "хак защитата" 85% от тях летят към банлистата. Реклами да се правят из различни сайтове/форуми +1.Воденето на ботове -1.

Едит 2: Няколко идеи: Реклама в Facebook / Реклама в канала на български YouTuber. Миналата година NoThx беше пуснал стрийм по коледа на CS half-life и беше напълнил произволен сървър в продължение на часове.Винаги можете да се свържете с хора от българските гейминг среди.

Седмична класация по изиграно време: Първите трима всяка седмица които са направили най-много минути ще получат някаква награда. Пример : Безлатен вип за 1 седмица в дадения сървър. Достъп до нещо "уникално" скин или т.н за същия период от време и т.н.

Премахване на всички "забрани"/баннове. (Ново начало все пак)

ДА СЕ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ на активността на админи/отговорници/червени/зелени.

Самата идея е да се търси БЪЛГАРСКО общество.
 #430100  от delirium
 чет окт 18, 2018 9:46 am
Ако Minecraft-a е "Dead game", то не знам МУ-то какво е в такъв случай. Няма никакъв смисъл да се пуска подобен сървър, особено на праисторическа версия като 97d. Разходите около подобно начинание може и да се избият, но не потръгне ли си няколко стотин $$ назад.
По-скоро варианта би бил да се пусне МУ сървър на последния (наличен) сезон.
Наистина им се чудя на играчите на МУ, как 15-та година играят 97d, което е ТОЛКОВА еднообразно, толкова скучно, толкова зациклящо, че само като гледах някой как го играе ми измираха мозъчните клетки.
 #430103  от Syndicalist☭
 чет окт 18, 2018 11:18 am
*dead game*
https://www.pcgamesn.com/minecraft/fort ... ayer-count
Бях чул от един от бившите админи в mc, че международните сървъри праят хиляди за няколко седмици. Играта определено се играе.
Csgo не вярвам, че можеш да си избиеш парите, но вярвам, че ще има хора. Видя се с dusta, а и minigames-а не е никак зле.
 #430104  от Shiz
 чет окт 18, 2018 12:24 pm
Международните може и да се пълнят, но колкото съм запознат всичките ти изискват купената игра, а тука колко деца биха си я купили, както и да е. Аз не смятам, че майнкрафта ще е някакъв прогрес, за цсго също не знам колко би се напълнил поради самия факт, че има ранкед и кво ли не. Както казаха и горе 300лв си е сума, ако има някакъв вариант и можеш да се договориш за някаква по преференциална оферта може и да се съберем хора. В интерес на истината ако jb-то се пипне както трябва, ще се напълни, но въпросът е за колко време? Мода не е малък и един човек ще си го пише доста време + че и реклама си трябва, а българския 1.6 почва да си замира, защото няма почти нищо читаво и интересно.
 #430105  от zdraveiti
 чет окт 18, 2018 6:34 pm
Мога ли да попитам, защо ми изтрихте снощи мнениет, коя точка от правилата не бях спазил? Писах на Делириум и човека видя. Я да видим дали ще изтриете и този пост, по незнайни причини. Моето мнение е, снощи го видяхте, сега ще помоля админа, който го изтри да го постне пак. Или да обясни, защо бях деактивиран и цензуриран? Нов регистриран потребител съм? Каква е причината? Просто не виждам причина поради, която да ме блокирате и изтриете при положение, че пиша съвсем нормално, аз съм стар играч , в момента нямам БАНОВЕ активни и във форума нямам също бан, просто си направих регистрация, защото никога не съм имал тук. Пак питам, защо ме банвате и триете, след, като не нарушавам правилата. Изтрийте ме пак, делириум е усведомен да провери логовете, и да ви пита, защо аджаба , така затривате веригата все ОЩЕ?
Последна промяна от JmeLche на нед окт 21, 2018 12:45 pm, променено общо 1 път. Причина: Кажи ми какво общо има този твой коментар с естеството на темата?
 #430106  от Drea<M>40BG
 чет окт 18, 2018 6:42 pm
Тук играя от 2012-2013 година и тогава всичко беше различно, всичко беше по-добро. В момента някои хора от вашият екип (не искам да обиждам никой) се правят на шефове, правят си каквото искат, гонят хората и им развалят настроението. Сървърите - по времето на Rally и Bhop имаше доста играчи в тези сървъри като спряхте тези 2 сървъра много играчи се отказаха от цялата верига дори и от цса, защото беше различен от повечето сървъри (Rally). След няколко години пак пуснахте нещо подобно, но след дъжд качулка. Не трябваше да го спирате тогава според мен. Също така форума - този стил е неприятен за окото, класиката с малко редакция е перфектна. Става въпрос за ProSilver. Преди имаше майнкрафт сървър и играх там, всичко беше добре и нямаше проблеми, имаше забава. Като цяло тази верига ми е една от любимите, именно това е веригата, в която играя за първи път. Хареса ми, проверих и други вериги (няма да назовавам имена) и те бяха стабилни, но вашата имаше нещо различно - организация и уважение към играта. Когато отворихте рали сървъра за първи път много ми хареса и си казах, че това ще е сървъра, в който ще играя! И така и направих, до деня, до който го спряхте и тогава наистина ми стана тъпо за хубавия сървър, имаше често играчи, но бива спрян, защото нямало активност... Вие имате машина, 1 сървър в повече не ви е проблем. Бхопа също беше спрян и той беше много стабилен и хубав мод.
Сега, не искам да обиждам веригата Ви, но вие сте длъжен да знаете някои неща за "Сървър Отговорника" ви, Syndicalist. Той още от няколко години ме обиждаше, дразнеше, третираше като "куче (с извинение)" и винаги ме банваше за щяло и нещяло. И когато пуснах оплакване към негов колега тестов админ, който беше в груба грешка, той не направи нищо и дори от бан за 24 часа го направи едногодишен, с тази причина: nqmash mqsto vuv verigata - беше ми сложен преди месеци, пуснах оплакване - той го затвори и писа "Не." Също дойде във веригата, в която бях Глобален Админ и започна да се заяжда, да ме обижда, да изпраща лична информация за мен, да ме заплашва, че щял да ме бие, да ме банва и какво ли още не? Не ме е страх от него, но искам да знаете какъв е... Опитва се винаги да ме изкара виновен. Ако искате доказателства - мога да ги постна, но не и в темата, защото още повече ще изложа веригата заради него. Да не продължавам нататак - моля, бана ми да бъде прегледан и премахнат (минаха над 4месеца) и да се види какво ще се прави с админа, защото най-важното в една верига е екипът - трябва да е стабилен.
Аз съм за вариант 1, но с добавка да се пуснат и цс го и майнкрафт сървъри.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15