Официалният форум на iPlay.bg 

Очакваме вашите мнения за бъдещето на iPlay.bg тук (IPLAY.BG - ЩЕ НИ БЪДЕ ЛИ?).
Искате ли да сменим темата на форума? Можете да се изкажете тук (ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВ СТИЛ/ТЕМА НА ФОРУМА).
Всякакви уроци свързани с Counter-Strike, AMX Mod X, Valve HAMMER Editor и тн.
 #367034  от dyanaka
 пон сеп 28, 2015 6:42 pm
Здравейте на всички от iplay. Откакто почнах да се занимавам със сървъи съм маняк да се науча да правя сам скриптове. Търся постоянно уроци но това което намирам са прекалено стари и по моя-логика не амхх 1.8.2 нестават тия кодове. Ония ден се опирах едно меню да направя. Писах писах компилирам без грешки и като сложа в сървъра се едно няма такъв плъгин. Копирах кода на този дето е писал урока пак така. Така де по същество. Имам огромно желание да се науча да пиша плъгини поне основите да знам. Поне едно меню да си направя дет се вика. Ще съм ви изключително благодарен ако някой ми намери свястни уроци или пък ако някой има времето да седне да ме учи ще бъде два пъти по-добре. Предполагам че няма да има кандидати за учението но поне уроци ако знаете къде да намеря ще бъде добре. Ако има нещо повече почти 12/24 съм на скайп adm.crime.
Благодаря ви изключително много!
(Ако има правописни грешки съжалявам но пиша темата от телефона си)
(Ако темата е в грешния раздел отново съжалявам,но не съм запознат до такава степен с форума ви)
 #367035  от zolfeca
 пон сеп 28, 2015 6:48 pm
Всичко си работи, просто при по-новите версии на амхх има доста подобрения. Ако питаш мен, най-лесният вариант да се научиш е чрез обработване на вече готови плъгини. Вземи няколко по-малки и готови, започни да променяш част от кода и така докато започнеш да схващаш кое за какво служи.
 #367047  от OciXCrom™
 пон сеп 28, 2015 9:07 pm
Най-лесен и най-удобен начин е да гледаш как са писани другите плъгини, като започнеш от най-простите такива. Опитай се да разбереш какво означават кодовете, функциите и прочие, след което се опитай сам да изработиш подобен плъгин. С четене на уроци едва ли ще ти стане ясно, лично аз никога не съм търсил такива.
 #367093  от dyanaka
 вт сеп 29, 2015 12:57 pm
OciXCrom™ написа:Най-лесен и най-удобен начин е да гледаш как са писани другите плъгини, като започнеш от най-простите такива. Опитай се да разбереш какво означават кодовете, функциите и прочие, след което се опитай сам да изработиш подобен плъгин. С четене на уроци едва ли ще ти стане ясно, лично аз никога не съм търсил такива.
Е ти как си започнал от къде имаш чак такива познания че пишеш толкова сложни кодове. Смисъл аз като незнам например какво означава public
или set_user_health(id, 100)
Примерно давам.
Няма ли накъде от къде да науча ей тея основи.
+ Тея include кой include какво съдържа кви команди има. И така !
Също така ми трябва примерно плъгин за [ZP] да го пригодя за [Base Builder] кое как става.
 #367103  от OciXCrom™
 вт сеп 29, 2015 1:34 pm
Научил съм се точно по този начин, обаче няма как всичко да стане за няколко минути. Ако беше толкова лесно, нямаше да има само няколко човека по форумите, които са запознати с тези неща. Ако искаш уроци, отвори Google и напиши amxmodx tutorial. За да видиш какви команди има в "include", отвори cstrike/addons/amxmodx/scripting/include и разгледай файловете.
 #367105  от zolfeca
 вт сеп 29, 2015 1:47 pm
В случая доста ще ти помогне да знаеш английски, за да питаш какво значи set_user_health... Има няколко урока в нета, но не са достатъчни, за да разбереш всичко. Както каза и колегата, най-добре е с практикуване.
 #367180  от dyanaka
 ср сеп 30, 2015 8:43 am
Ем то с практикуване ама на 10 реда като имам 8 грешки :Д се садвам и депресирам така казано. Но се съгласявам с вас. Все пак ако има някой който може да обясни някой неща ще бъде доста полезно щото тия кодове ги гледам като китаец
 #367181  от Fanatique™
 ср сеп 30, 2015 9:17 am
dyanaka написа:Ем то с практикуване ама на 10 реда като имам 8 грешки :Д се садвам и депресирам така казано. Но се съгласявам с вас. Все пак ако има някой който може да обясни някой неща ще бъде доста полезно щото тия кодове ги гледам като китаец
Обясниха ти откъде и те са почнали. Като нямаш хъса и желанието да стане, няма как. Живота никога не е бил лесен.
 #367182  от dyanaka
 ср сеп 30, 2015 9:23 am
Fanatique™ написа:
dyanaka написа:Ем то с практикуване ама на 10 реда като имам 8 грешки :Д се садвам и депресирам така казано. Но се съгласявам с вас. Все пак ако има някой който може да обясни някой неща ще бъде доста полезно щото тия кодове ги гледам като китаец
Обясниха ти откъде и те са почнали. Като нямаш хъса и желанието да стане, няма как. Живота никога не е бил лесен.
Аз тях съм ги рабрал. Ти май не ме разбра. Много добре за тях че са се научили,но не пречи и да се обясни някой друго нещо или да се даде урок нали така?
 #367185  от Fanatique™
 ср сеп 30, 2015 10:00 am
dyanaka написа:
Fanatique™ написа:
Аз тях съм ги рабрал. Ти май не ме разбра. Много добре за тях че са се научили,но не пречи и да се обясни някой друго нещо или да се даде урок нали така?
http://uroci.net/urok/2652/%D0%A3%D1%80 ... D0%BE.html
http://uroci.net/urok/2653/%D0%A3%D1%80 ... -Pawn.html

Много добре разбрах какво се има в предвид. Въпроса е там, че читави и разбираеми уроци трудно се намират за AMXX и за това, че експериментирането с кодовете е много по - лесен и по - добър начин да се научиш. Това са 2 урока, който можеш да погледнеш, няма да намериш много други такива. Смятам, че уроци можеш и сам да си намериш чрез google, двама човека вече ти обясниха как стоят нещата. Не разбирам как те мързи да направиш това кое те са ти предложили, а не те мързи да спамиш в темата търсейки нещо, което всеки сам може да си намери. Не мисля, че някой има времето в момента да започне да ти обяснява ( обучава ) на Pawn, а и да имаше, не мисля че някой би го направил.