Официалният форум на iPlay.bg 

• Как да си направите спрей за CS

• Всякакви уроци свързани с Counter-Strike, AMX Mod X, Valve HAMMER Editor и тн.
Всякакви уроци свързани с Counter-Strike, AMX Mod X, Valve HAMMER Editor и тн.
 #317081  от DarkVigoole
 вт юни 17, 2014 12:59 am
В този урок ще ви обясня как да си направите спрей за Counter Strike

Програмата, която ще ви е нужна е HL Tag Convertor
Снимките които ще ги конвертирате може да ги свалите от нета или сами да си ги направите няма значение.

1. Намерете си подходяща снимка, ето я и моя:
Изображение

2. Пуснете си програмата
2.1 Натиснете "Open image" и си намерете снимката.
Изображение
2.2 Натиснете "Adjust image"
Изображение
2.3 От новия прозорец натиснете "Apply changes and convert to 256 colors"
Изображение
2.4 Сега е време да запазим спрея: Натиснете "Save Tag" и ще ви излезе малко прозорче там изберете "Export to WAD file" и натиснете "OK" запазвате го с името tempdecal.wad
Изображение
3. За да не ви се променя спрея, като променяте настройките в играта направете спрея "Само за четене", това става по следния начин: Натиснете с дясно копче върху файла и изберете свойства. На таб "Общи" сложете тик на "Само за четене"
Изображение
4. Спрея го слагате в gamedir#/cstrike
Резултат:
Изображение

За проблеми и въпроси може да пишете в тази тема
Последна промяна от P$yCh0 на пон фев 16, 2015 2:10 pm, променено общо 1 път. Причина: Закачена тема.
 #317082  от ExplodeR
 вт юни 17, 2014 1:16 am
Бих казал, че това е доста полезна тема както за новите играчи, така и за "old school" играчите. Евала за труда и благодаря. :) :good_post:
 #317535  от Т. Кръстев
 пет юни 20, 2014 11:07 pm
Много благодаря DarkVigoole Има други програми за спрей, но тази е най-добрата до сега, а и си се постарал с темата iloveiplay iloveiplay iloveiplay
 #341846  от toofast
 пет фев 13, 2015 4:53 pm
При мен има един проблем. Отварям нов файл с прозрачен(transperency) фон. Пиша текста. Като запаметя изображението то става с бял фон, а не с прозрачен. Как да го запаметя с прозрачен за да може като го сложа в папката да се вижда само текста, а не задния фон да е бял
 #342073  от Pobelter
 съб фев 14, 2015 10:28 pm
toofast написа:При мен има един проблем. Отварям нов файл с прозрачен(transperency) фон. Пиша текста. Като запаметя изображението то става с бял фон, а не с прозрачен. Как да го запаметя с прозрачен за да може като го сложа в папката да се вижда само текста, а не задния фон да е бял
Paint няма функция за прозрачен фон, можеш да използваш Photoshop.
 #342117  от toofast
 нед фев 15, 2015 11:55 am
Sony * написа:
toofast написа:При мен има един проблем. Отварям нов файл с прозрачен(transperency) фон. Пиша текста. Като запаметя изображението то става с бял фон, а не с прозрачен. Как да го запаметя с прозрачен за да може като го сложа в папката да се вижда само текста, а не задния фон да е бял
Paint няма функция за прозрачен фон, можеш да използваш Photoshop.
Аз си работя с PhotoShop.., но като отворя нов файл и настроя ---x--- и Transperent фон, после като цъкам File > Save As... > Format: и там единствените които са ми дадени са TIFF, JPEG, JPG, JPS, MPO, PSD, PDS и някви други странни, а ми казаха, че трябва формата да е на .PNG за да се запази прозрачния фон, тъй като аз като го правих на JPEG - задния фон ставаше автоматично бял. Някакви идеи как да си оправя това, така че да имам .PNG и .BMP формати?
 #342205  от VSVP
 нед фев 15, 2015 10:12 pm
Добра тема, помогна ми много. :)